سرزمین خوبی ها

http://file.mihanblog.com//public/user_data/user_files/452/1353032/05.jpg

سردار فدوی گفت: در سه دهه گذشته ما در خلیج فارس تنها با آمریکا رو در رو بوده ایم و هیچ نیروی دیگری توانایی مقابله با نیروی دریایی ما را ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فرمانده نیروی دریایی سپاه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اعلام این خبر گفت: منطقه تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان منطقه آبهای بین المللی است. کشورهای مختلف نیز در این منطقه می توانند 

حضور داشته باشند. آمریکایی ها خلیج فارس را به عنوان منطقه ای تعریف کرده اند که برای آنان حکم منطقه حیاتی را دارند. حضور شیطان بزرگ در این منطقه معمولی نیست. هم پیمانان منطقه ای و فرامنطقه ای را در اینجا داشته باشند. آرایش منطقه طبیعی نیست. همین الان حول و حوش 60 فروند شناور از کشورهای مختلف در خلیج فارس حضور دارند.
ما در تمام 24 ساعت روز این شناورها، پهپادها و ... را رصد می کنیم. با انواع توانمندی و امکانات را برای اشراف اطلاعاتی در اختیار داریم. گشت های مستقیم، پهپادها و سایر امکانات برای اشراف اطلاعاتی به کار می بندیم. مجموعه های مختلف نظام ازجمله نیروی هوایی سپاه، نیروی هوایی ارتش و سایر ارکان این کار را انجام می دهند.

سردار فدوی افزود: آمریکایی ها مجبور شدند در سال های گذشته در محدوده ای که ما تعیین می کنیم حضور داشته باشند. قسمت اعظمی از آبراهای اصلی خلیج فارس در محدوده آب های سرزمینی قرار دارد. کنوانسیون 1982 بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منعقد شد که تغییراتی آمریکایی در کنوانسیون قبلی ها انجام دادند تا بتوانند محدودیت هایی که می توانست قبلا وجود داشت کمتر شود. عبور از آبراه سرزمینی به لحاظ یکی از آن پارامترها عبور بی ضرر است. عبور بی ضرر این است که ضرری برای کشور ساحلی نداشته باشد. مشخصا مصداق عبور بی ضرر برای آمریکایی ها وجود ندارد. سال هاست که آمریکایی ها از آبراه های ایران عبور نمی کنند.

سردار فدوی در بخش دیگری از سخنانش افزود: از اوایل سال 1394 به آمریکایی ها اعلام کردیم اینجا خلیج فارس است و باید با ما فارسی صحبت کنند. آنها این کار را می کنند. حتی پس از دستگیری ملوانان آمریکایی ها اکثر آنان فارسی صحبت می کردند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با هشدار به آمریکایی ها گفت: آنان باید مواظبت بکنند مبادا پهپادهاشان و هواپیماهایشان در فضای هوایی ما حضور داشته باشند. ما عبور آمریکایی ها در هوای سرزمینی را نیز بی ضرر نمی دانیم و مطمئنا در این زمینه از فضای سرزمینی خودمان دفاع خواهیم کرد.

در 27 سال گذشته پس از جنگ آمریکایی ها به درک بهتری از منطقه رسیده اند. در دشمنی با انقلاب اسلامی هیچ گونه افولی صورت نگرفته است.  اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا حدود 20 روز پیش  در امارات مصاحبه کرد و گفت: ما با متحدان منطقه ای و غیرمنطقه ای به دنبال این هستیم که یک قدرت بازدارنده در برابر ایران ایجاد بکنیم. این وضعیتی است که بین ما و آمریکاییان سال هاست که برقرار است. تا یک توانمندی بازدارنده ای را در برابر ایجاد بکنند. آمریکایی ها سالهاست که این اعتقاد را دارند که دارای این توانمندی بازدارنده است.

 او افزود: آمریکایی ها هیچ گاه روزهای سال های 1366 و 1367 را فراموش نخواهند کرد. در سال 66 و 67 مصیبت هایی بر آمریکایی ها وارد شد که برای آنان تجربه گرانبهایی شد. هیچ گاه در خلیج فارس آتش بس نبوده است. آمریکایی ها در هر جایی از خلیج فارس به هر نقطه نگاه می کنند نیروهای دریایی ایران را می بینند.

سردار فدوی گفت: آمریکایی ها اطمینان دارند که اگر دست از پا خطا کنند ناوهایشان در خلیج فارس غرق خواهند شد. آمریکایی ها به آسیب پذیری خودشان در برابر قایق های تندرو سپاه وقوف دارند. در اواخر بهار 1366 یک مقام نظامی آمریکایی گفت؛ ناوهای اعزامی ما به خلیج فارس نه تنها قادر نیستند مأموریت های محوله را انجام دهند، حتی قادر نیستند که در برابر قایق های سپاه از خودشان محافظت کنند. در سال 66  آمریکایی ها 86 ناو جنگی در منطقه داشتند. کوچکترین شناورهای آمریکا که فری گیت بود یک میلیارد دلار ارزش داشت. آنان در این سال گونی های شن را دور تا دور ناوهای خودشان را پوشاندند و یک تیربار گذاشتند و یک نفر پشت این تیربار گذاشتند تا از ناوهای خودشان در برابر قایق های تندرو سپاه دفاع کنند.

وی در خصوص دستاوردهای نیروی دریایی سپاه نیز گفت: حداکثر سرعت ناوهای آمریکایی 31 نات هست. اما ما قول داده بودیم که سرعت را از 60 نات به 80 نات برسانیم. در اواخر بهمن ماه سال گذشته ما آزمایش های خودمان را در مورد شناورهای با سرعت 80 نات انجام دادیم و به این سرعت دست پیدا کردیم.

نوع مطلب : مهارت اجتماعی، 
برچسب ها : آمریکا دست از پا خطا کند ناوهایش غرق می شود،
لینک های مرتبط :

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


آذر مهدی زاده
آموزگار دبستان شهید صابون پز 2آموزش و پرورش ناحیه 1 کرمانشاه
سوابق پرسش مهر
سوم کشوری مطالعه و تحقیق پرسش مهر ۸۳
سوم کشوری فیلم کوتاه پرسش مهر ۸۸
اول شهرستانی وبلاگ نویسی سال های ۹۰ تا ۹۵
اول استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۴
دوم استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۳
اول ناحیه ۱ وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۷
اول استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۷

مدیر وبلاگ : آذر مهدی زاده
نویسندگان
نظرسنجی
کدام مهارت در آموزش و پرورش باید در اولویت باشد؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سرزمین خوبی ها

حاتم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic