سرزمین خوبی ها

ابداع محقق ایرانی برای تشخیص و درمان سرطان

دانشمند ایرانی مقیم استرالیا روش جدیدی برای تشخیص و درمان سرطان حتی در مراحل اولیه آن ابداع کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ورکیانی و گروهش در دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا تراشه بیولوژیکی ویژه ای ساخته اند که خون بیمار را به منظور یافتن و از بین بردن سلول های سرطانی فیلتر می کند.

این روش که دیالیز سرطان نام گرفته از روش های کنونی درمان سرطان ارزان تر است و درد کمتری دارد. در حال حاضر برای تشخیص سرطان از اسکن و سپس نمونه برداری استفاده می شود.

تراشه بیولوژیکی که ورکیانی و گروهش طراحی کرده اند قادر است سلول های سرطانی را که از سلول های سالم بزرگ تر و انعطاف پذیرترهستند، جدا سازد.

این شیوه مرحله آزمایش های بالینی را پشت سر می گذارد و پژوهشگران امیدوارند با حمایت های مالی از آن ظرف دو تا سه سال آینده استفاده از آن در مراکز درمانی آغاز شود.

منبع: شبکه خبر

نوع مطلب : مهارت عاطفی، 
برچسب ها : ابداع محقق ایرانی برای تشخیص و درمان سرطان،
لینک های مرتبط :

http://www.irdiplomacy.ir/images/page/Full/1911433_Page__2.jpg

 برای دریافت مقالات هسته ای روی تصویر بالا کلیک کنید

نوع مطلب :
برچسب ها : دریافت مقالات منتشرشده در خصوص موضوع هسته‌ای، مقالات هسته ای، مقالات منتشرشده در خصوص موضوع هسته‌ای،
لینک های مرتبط :پنجمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع فردا برگزار می شود / در این جشنواره که فردا با حضور سردار دهقان آغاز به کار خواهد کرد از میان بیش از ۶۰۰ محقق، طراح، نهاد تحقیقاتی، طرح و پروژه، ۷۰ عنوان برتر معرفی و مورد قدردانی قرار می‎‌گیرند

به گزارش «نسیم»، همزمان با هفته پژوهش، پنجمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع، با حضور سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح  برگزار و از محققان، طراحان، طرح ها و پروژه های نهادهای تحقیقاتی دفاعی برتر، تجلیل و قدردانی می شود.                       

در این جشنواره بیش از 600 محقق، طراح، نهاد تحقیقاتی، طرح و پروژه به رقابت پرداختند که از میان آنان 70 عنوان برتر معرفی و مورد قدردانی قرار خواهند گرفت.

افزایش اقتدار دفاعی، شتاب بخشی به فرایند تحقیقات، توسعه فناوری و استقرار نوآوری از جمله اهداف این جشنواره به شمار می رود .

نوع مطلب : مهارت اقتصادی، 
برچسب ها : پنجمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع فردا برگزار می شود، پیشرفت های دفاعی، پیشرفت های نظامی، فرصت های نظامی، فرصت های دفاعی، نوآوری های وزارت دفاع،
لینک های مرتبط :

شورای حکام آژانس، پرونده پی ام دی ایران را بست

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین قطعنامه بسته شدن پرونده پی ام دی ایران و پایان یافتن تحقیقات درباره فعالیت های هسته ای گذشته ایران را به اجماع به تصویب رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دیپلمات های حاضر در نشست حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین اعلام کردند: شورای حکام آژانس، پرونده پی ام دی ایران را بست.

قطعنامه کشورهای ۱+۵ درباره بسته شدن پرونده موسوم به ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران (پی ام دی) با اجماع و اتفاق آرای کشورهای عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تصویب شد.

به گزارش اسوشیتدپرس از وین ، کشورهای مهم آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه ای را که به یک دهه تحقیقات درباره ادعاهای مربوط به فعالیت تسلیحات هسته ای در ایران پایان می دهد ، تصویب کردند.

تحقیقات درباره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران ( پی ام دی ) باید به عنوان بخشی از موافقتنامه هسته ای بین ایران و شش کشور ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ) رسما بسته شود تا زمینه برای اجرای این موافقتنامه فراهم شود.

اقدام روز سه شنبه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به مختومه اعلام کردن پرونده پی ام دی ایران پس از ارزیابی ماه گذشته آژانس انجام شد مبنی بر اینکه ایران در گذشته تحقیقاتی در ارتباط با سلاح هسته ای داشته است.

بیانیه اتحادیه اروپا که در نشست امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قرائت شد بازتاب اراده برای حرکت به جلو در جهت اجرای موافقتنامه هسته ای به دست آمده بین ایران و شش کشور میان کشورهای عضو شورای حکام بود.

برخلاف بیانیه های قبلی اتحادیه اروپا ، در این بیانیه از انتقاد از ایران خودداری و تنها اعلام شده است :« ما نتیجه گیری آژانس بین المللی انرژی اتمی را مورد توجه قرار می دهیم ».

ایران پیوسته هرگونه تلاش در جهت دستیابی به سلاح هسته ای را تکذیب و تاکید کرده است هیچ تمایلی به داشتن چنین تسلیحاتی ندارد.

منبع: شبکه خبر

نوع مطلب : مهارت اجتماعی، 
برچسب ها : شورای حکام آژانس پرونده پی ام دی ایران را بست، شورای حکام آژانس، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، ابعاد نظامی برنامه هسته ای ایران، بسته شدن پرونده موسوم به ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران، قطعنامه بسته شدن پرونده پی ام دی ایران، ابعاد بین المللی پرونده هسته ای ایران،
لینک های مرتبط :

 

یک محقق ایرانی به عنوان یکی از سه برنده جایزه فیزیک بنیادین آشکارساز CMS برگزیده شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اسماعیل اسکندری دانشجو و محقق پژوهشگاه دانش های بنیادین موفق به اخذ جایزه فیزیک بنیادین آشکارساز CMS شده است.

به جز وی محققانی از دو دانشگاه دهلی هند و هلسینکی فنلاند نیز به عنوان برندگان جایزه امسال CMS  شتابگر سرن اروپا معرفی شده اند.

اعطای این جایزه از سال ۲۰۱۳ آغاز شده است و آنچه که امسال به اسکندر اسماعیلی اعطا شده به واسطه پروژه تحقیقاتی موسوم به

Search for Resonant and Non-Resonant Higgs Pair Production in bbVV∗ Decay Channel through Semi-Letonic Final States بوده که در پایگاه اینترنتی CMS معرفی شده است.

پروژه شتاب ذرات CERN یکی از مهم ترین پروژه های مرکز تحقیقات هسته ای اروپا و جهان محسوب می شود که با مشارکت صدها دانشمند از بیش از ۳۷ کشور دنیا از جمله ایران به فعالیت خود ادامه می دهد.

سرن (CERN) یا سازمان اروپایی پژوهش‌های هسته‌ای، بزرگ‌ترین آزمایشگاه فیزیک ذره ای جهان است که در سال ۱۹۵۴ در بخش شمال‌شرقی شهر ژنو در کشور سوئیس در مجاورت مرز فرانسه ایجاد شد.

در حال حاضر بیست کشور اروپایی عضو این سازمان بوده و بیش از ۲٬۶۰۰ کارمند به طور تمام وقت و همچنین در حدود ۷٬۹۳۱ دانشمند و مهندس (به نمایندگی ۵۸۰ دانشگاه و مؤسسهٔ تحقیقاتی از ۸۰ کشور جهان) در آن مشغول به کارند.

فعالیت اصلی سرن ساخت افزارهای شتابدهنده ذرات و دیگر زیربناها و ابزارهایی است که برای پژوهش‌های فیزیکی در انرژی‌های بالا استفاده می‌شوند.

چهار آشکار ساز بزرگِ سرن، حاصل همکاری‌های بین‌المللی می‌باشند. مقر اصلی این سازمان واقع در میرن - یکی از شهرهای تابع ژنو - شامل یک مرکز رایانه‌ای نیز می‌باشد.

این مرکز دارای امکانات پردازشی قدرتمندی می‌باشد و به گونه‌ٔ ویژه‌ای برای بررسی داده‌های حاصل از آزمایش‌ها ساخته شده است.

منبع: شبکه خبرنوع مطلب :
برچسب ها : جایزه اروپایی پژوهش‌های هسته ای به یک ایرانی اهدا شد، اسماعیل اسکندری، جایزه فیزیک بنیادین آشکارساز CMS، پژوهشگر هسته ای ایران، پژوهش های هسته ای، CMS، پروژه شتاب ذرات CERN،
لینک های مرتبط :

جمعه 27 آذر 1394 :: نویسنده : آذر مهدی زاده

http://s6.picofile.com/file/8226669926/Menu_Iran.jpg


با حل پرونده هسته ­ای، مشکل موجود در عادی شدن روابط ایران با کشورهای غربی و غیرغربی برطرف شده و امکان توسعه روابط سیاسی فراهم گشته است.
 توافق هسته­ ای، امکان و زمینه را برای حل سایر مسائل و بحران­ هایی که نیاز به حضور ایران دارد را فراهم کرده است. این واقعیت، خیلی سریع در یافتن راه حل برای بحران سوریه خود را نشان داد و در آینده در حل سایر بحران­ها نیز موثر خواهد بود.
 گرچه توافق هسته­ ای در کوتاه مدت موجب نگرانی برخی کشورهای عربی و بازیگران منطقه خاورمیانه شده و تنش در روابط ایران و آنها همچنان ادامه دارد ولی در میان مدت و دراز مدت، مسیر روابط به سمت کاهش بحران و ارتقاء و توسعه روابط خواهد رفت.

توافق هسته ­ای موجب ارتقاء نقش فعال و کنشگرانه جمهوری اسلامی ایران در سازمان­ های مختلف منطقه­ ای و بین ­المللی خواهد شد.
 موفقیت به حفظ انرژی صلح آمیز هسته ­ای و حل بحران هسته ­ای همراه با حفظ چرخه بهره برداری صلح آمیز از این انرژی به اقرار دوست و دشمن یک موفقیت سیاسی و دیپلماتیک برای جمهوری اسلامی ایران بوده است.

 

نوع مطلب : مهارت اجتماعی، 
برچسب ها : انرژی صلح آمیز هسته ­ای، توسعه روابط سیاسی، ارتقاء نقش فعال و کنشگرانه جمهوری اسلامی ایران، حل بحران هسته ­ای، ابعاد بین المللی پرونده هسته ای ایران، فرصت های سیاسی ایران، نقش منطقه ای ایران در خاورمیانه،
لینک های مرتبط :

جمعه 27 آذر 1394 :: نویسنده : آذر مهدی زاده

 http://s3.picofile.com/file/8226669350/447865_GtVxR0WS.jpg

توافق هسته‌ای عزتمندانه به مثابه یک فرصت تاریخی برای جمهوری اسلامی ایران، مجالی را در روزهای اخیر برای کارشناسان، تحلیل‌گران و فعالان حوزه‌های مختلف از سیاست داخلی و خارجی گرفته تا اقتصاد فراهم آورده تا ابعاد این توافق و تأثیرات مثبت و شاید منفی که بر روی حوزه تخصصی و مورد علاقه آن‌ها می‌گذارد را مورد بررسی قرار دهند.

 

در این فضا تهدیدها و فرصت‌ها مورد واکاوی قرار می‌گیرد و روزنه‌هایی برای یافتن راهکارهای دقیق و اصولی گشوده می‌شود، حتی در روزهای اخیر دیده‌ام که درباره وضعیت ورزش ایران و زمینه‌های گشوده شده پیش روی آن نیز متخصصان امر مباحثی را مطرح می‌کنند که همه خبر از رسیدن روزهایی بهتر و گشوده شدن افق‌های نو و پایان سختی‌ها و مرارت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه در این حوزه دارند.

 

با این وجود معتقدم خوبست اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و صاحبنظران درباره پیامدهای فرهنگی این توافق، دقیق‌تر سخن بگویند. حال آنکه در جمهوری اسلامی ایران، فرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است و آنچه که ما را در دنیا متمایز و مؤثر کرده نفت و پسته و زعفران که روزگاری ایران را با آن می‌شناختند نیست، بلکه فرهنگ است. فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی که مخصوص و ویژه این سرزمین کهن است که ریشه در هزاران سال تاریخ ایرانی به علاوه ۱۴۰۰ سال تاریخ اعتقادی شیعی ما دارد.

 

همچنان که پرواضح است، سینمای ایران پس از انقلاب در جهان گونه‌ای متمایز از سینما را عرضه کرده است که بدون فاکتورهای رایج در سینمای جهان چون سکس و خشونت و بدون حضور در هیچ لابی و جریان فکری متصل به قدرت‌های جهانی سینما، حرف‌هایی ناب برای گفتن دارد، همچنان که گفته است و در بالاترین قله‌های سینمای جهان درخشیده است.

 

معتقدم جمهوری اسلامی ایران که توانسته است کم و بیش اما بی تردید بیشتر از همه کشورهای منطقه، فرهنگ خود را از تهاجمات و شبیخون‌ها حفظ کند و نتیجه سال‌های طولانی مبارزه و مجاهدت تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر امروزه میل تحسین برانگیز و کشش قابل توجه جوانان نسل چهارم انقلاب به فرهنگ اصیل این سرزمین است که بر هیچ چشمی پوشیده نیست، فرصت پیش‌آمده در پی توافق هسته‌ای بیش از هر چیز یک «فرصت فرهنگی» است.

 

جالب است که می‌بینیم پیش از ما این رسانه‌های مهم خارجی هستند که این اتفاق را یک پیروزی فرهنگی ارزیابی می‌کنند همچنان که دیدیم روزنامه گاردین برای نخستین بار در تاریخ نود و چهار ساله انتشارش تیتر و سرمقاله خود را به «زبان فارسی» منتشر می‌کند، یا تیتر فارسیِ روزنامه الاخبار چاپ بیروت، این چه معنایی را تداعی می‌کند جز اینکه فرهنگ ایرانی که یکی از مهم‌ترین نمادهایش خط و زبان است پیروز حقیقی این توافق بوده است.

 

امروزه گویی که در جهان کنجکاوی و جاذبه‌ای عجیب به سمت ایران و برای شناخت بیشتر فرهنگ میهن مان ایجاد شده است. 

واکنش‌های شرکت‌های بین‌المللی بزرگ دنیا برای پیشی گرفتن از هم برای دستیابی به فرصت‌های اقتصادی موجود در کشور ما نمونه‌ایست از یک میل جهانی برای کشف و شناخت ایران، سرزمین تاریخیِ رازآلودی که مردمان متدینی دارد که پای آرمان‌هایشان در هر شرایطی می‌ایستند و بی هیاهو و ادعا، پاسداران صلح‌اند و فرش و پسته و زعفران و خاویارشان برای مردم دنیا رؤیایی است و سینمای نجیبش همه را شگفت‌زده کرده است و میراث معنوی، فرهنگی، طبیعی و تاریخی‌اش دل و دین هر تماشاگری را می‌رباید و او را به احترام وا می‌دارد.

 

این همان فرصتی است که از آن سخن می‌گویم؛ فرصت به نمایش گذاشتن این فرهنگ و اشاعه واقعی‌اش تا آنجا که مردمان صلح دوست و آرامش طلب و علاقمندان به هنر و تاریخ در همه جای دنیا بتوانند آن را بشناسند و در شمار طرفداران آن قرار بگیرند و چه رسانه‌ای را بهتر و تأثیر گذارتر از سینما در این کارزار سراغ دارید؟ رسانه‌ای که می‌تواند بدون جنگ، دعوا وحتی صرف سال‌ها و ماه‌ها زمان برای مذاکره، فرهنگ ایران را به جهان معرفی کند.

 

متأسفانه در دهه‏‌های اخیر تفکر نفتی جایگزین تفکر تولیدی، خلاقانه و صادراتی شده و در کنار این مساله، چند سال گذشته تحریم‌های ناعادلانه باعث از دست رفتن بازارهای جهانی هنر و فرهنگ ایران شده است.

 

توافق هسته‌ای، فرصت بی‌نظیری در مقابل فرهنگ و هنر ما و بطور اخص "سینمای ایران" گشوده است که با هوشمندی باید از آن بهره بُرد. در این برهه و در بعد بین‏‌الملل باید جهت‏‌گیری سینما به سمت پروژه‌‏های چند ملیتی و تولید مشترک باشد و با حمایت‌های هوشمندانه از فعالان خلاق و با انگیزه در بخش خصوصی، بر تولید مشترک سینمایی تأکید ویژه کرد و محصول این سینمای نجیب را در بستر پیام و تصویر واقعی ایران به جهانیان نشان داد.

 

همچنین این فرصت، راهی برای رونق اقتصاد فرهنگ و هنر و صادرات آثار هنری گشوده است چرا که «اقتصاد خلاق» بر خلاقیت‌های ذهنی و فکری و برخورداری از آثار گسترده اجتماعی در فرهنگ سازی و توسعه اقتصادی متکی است و با توجه به قابلیت و پتانسیل عرضه محصولات خلاق فرهنگی و هنری ایرانی و اسلامی مانند فیلم، موسیقی، آثار تجسمی، صنایع دستی و کالاهای فرهنگی در بازارهای منطقه‌ای و جهانی، اقتصاد خلاق به عنوان نوعی اقتصاد مقاومتی «برون زا» و «برون گرا» است و نقش صنایع خلاق در رونق تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق ثروت‏آفرینی ملی و اشتغال‏زایی در این شرایط حائز اهمیت است.

در این فرصت پیش رو «سینما به مثابه قدرت نرم ایران» باید سهم واقعی خود را در بازارهای منطقه و جهان بیابد و منادی صلح و پیشتاز گفتگوی فرهنگی در جهان عاری از خشونت و افراطی‌‏گری باشد

نوع مطلب : مهارت آموزشی، مهارت ارتباطی، 
برچسب ها : تفکر نفتی، سینما به مثابه قدرت نرم ایران، سینما، تفکر تولیدی، توافق هسته ای، فرصت های فرهنگی ایران، اقتصاد خلاق،
لینک های مرتبط :

جمعه 27 آذر 1394 :: نویسنده : آذر مهدی زاده

http://media.snn.ir/medium/archive/15-7-1392%5CIMAGE635167347422968439.jpg 

مهمترین و آشکارترین فرصت پیش روی جمهوری اسلامی ایران در دوران پسا تحریم­ها، فرصت­های اقتصادی است. با رفع تحریم­ها، امکان نقل و انتقالات مالی از طریق شبکه­ های بانکی فراهم شده و این مهم­ترین و موثرترین اثر لغو تحریم­ها است که هزینه­ های اضافی و روش­ های غیر مستقیم فساد آور را از سیستم مالی و بانکی کشور حذف خواهد نمود و از طرفی شرکاء و طرف­ های جدید با شرایط قراردادی جدیدی را در اختیار ایران قرار خواهد داد.
 با توجه به شناسایی و آشکار شدن نقاط ضعف کشور در بخش ­های مختلف اقتصادی در دوران تحریم، لغو تحریم ­ها امکان بهره برداری موثرتر، کارآتر و دقیق­تر از فرصت­ های اقتصادی جدید را فراهم و مانع از تکرار یا کاهش تکرار آسیب پذیری در شرایط مشابه در آینده خواهد شد.
 خروج شرکت­ های مختلف غربی از ایران در دوران تحریم و جایگزینی آن ظرفیت­ ها با توانایی­ های بومی (هر چند دارای کیفیت پایین) و یا شرکت­ های رقیب آسیایی، قدرت مانور و استغناء بیشتری را در مذاکرات دوران پسا تحریم با شرکت­های غربی فراهم نموده که امکان امتیاز گیری بیشتر یا تنظیم قراردادهای دوجانبه بهتر را فراهم نموده است.
 شرکت­ های داخلی دولتی و خصوصی، با استفاده از تجربه دوران تحریم، شناخت بهتری از بازارهای منطقه­ای و بین ­المللی و شرکاء مختلف و میزان اعتماد یا عدم اعتماد به آنها پیدا نموده­اند که قطعاً در مذاکرات و انعقاد قراردادها در دوران پسا تحریم مفید خواهد بود.
در دوران پسا تحریم امکان توسعه روابط اقتصادی با کشورهای مختلف بویژه کشورهای غربی مجدداً فراهم شده است و توسعه اقتصادی در روابط، طبق تئوری و مدل کارکردگرایی می ­تواند عاملی مهم در توسعه روابط سیاسی با این کشورها نیز باشد.
 ورود کشورهای پیشرفته و دارای تجربه در بخش­ های مختلف صنعت هسته­ ای کشورها در راستای تغییر کارکرد نیروگاه اراک و یا در بخش ­های دیگر و از طرفی تداوم برنامه هسته ­ای بدور از فضای تنش­ آلود و تهدید، می تواند ظرفیت­ های اقتصادی جدیدی در این عرصه را برای کشور به همراه داشته باشد.

نوع مطلب : مهارت ارتباطی، 
برچسب ها : دوران پسا تحریم، فرصت های اقتصادی، افزایش ظرفیت های جدید اقتصادی، روابط اقتصادی، افزایش روابط اقتصادی، لغو تحریم ها، پسا تحریم،
لینک های مرتبط :

http://s1.picofile.com/file/8227249968/98.jpg
هنرمندان کشورمان همگام و همدل با مردم، از دستیابی به توافق هسته ای به عنوان یک دستاورد مهم هسته ای ابراز خرسندی می کنند و براین باور هستند که با از سرگیری تعاملات و روابط سازنده ایران با جهان، توسعه روزافزون فرهنگ و هنر ایرانی را شاهد خواهیم بود.
سال های متمادی برگزاری جلسات متعدد ایران و گروه 1+5 صدر اخبار جهان بود و اکنون چندماهی است که پایان مذاکرات و دستیابی به توافق بالانشین اخبار دنیا شده است. توافقی که با برجام اعلام شد و این روزها نهایی شدن تصویب آن در آمریکا اتفاق می افتد و قرار براین است که به همین زودی ها، تحریم های ظالمانه علیه کشورمان لغو گردند. مجموعه عواملی که ذکرشان رفت، سبب بروز شادمانی میان مردم شده است و با وجود این که چند ماه از اعلام توافق می گذرد، شاهد هستیم که همچنان مردم در گردهمایی های شغلی، خانوادگی و ... خود همچنان از دستاورد مهم سیاسی دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم ابراز خرسندی می کنند. در این رابطه با شبکه خبری فرهنگ و هنر با تنی چند از هنرمندان کشورمان گفت و گویی انجام داده است که بخش هایی از آن را پیش رو دارید:
 
 
سامان احتشامی: 
توافق هسته ای راه نفس همه را باز کرد 
 
سامان احتشامی گفت: توافق هسته ای و پایان مذاکرات چندساله اثرات روانی مثبت و قابل توجهی بر جامعه دارد و این جدا از اثرات مثبت سیاسی و اقتصادی توافق است.
احتشامی، آهنگساز صاحب نام کشورمان ادامه داد: به تعبیر خودمانی می توان گفت که توافق در شرایط کنونی کشور، راه نفس همه را باز کرد، زیرا در این چند سال مردم در تنگنا بودند و حالا با توجه به گشایش صورت گرفته در تعاملات کشورمان با دنیا، زمان آن رسیده است که بیشتر به فرهنگ و هنر این مرز و بوم توجه کنیم.
سامان احتشامی، آهنگساز و نوازنده پیانو درباره توافق هسته ای گفت: خوشبختانه توافق هسته ای همه را خوشحال و امیدوار کرده است، هنرمندان هم در این خوشحالی سهیم هستند و از صمیم قلب امیدوار هستند که مشکلات حوزه فرهنگ و هنر نیز برطرف شود.
این نوازنده در ادامه بیان کرد: باید قبول کنیم که این چند سال تحریم ها ضربه های جبران ناپذیری به کشور ما زده است و فرهنگ و هنر نیز از این موضوع دور نبوده است، زیرا این مشکلات تاثیرات منفی روی بخش فرهنگ و هنر گذاشته است.
احتشامی افزود: زمانی که دغدغه های مسئولین در رابطه با مسائل اقتصادی حل و فصل شود، بدیهی است که بهتر می توانند به مسائل و مشکلات حوزه هنر رسیدگی کنند، در نتیجه همه امید ما به آینده است.
این آهنگساز در ادامه تاکید کرد: کشور ما تاریخ و قدمت چند هزار ساله دارد و واقعا حیف است هنر گرانمایه ایرانی را نادیده بگیریم فرهنگ و هنر در کشور ما با خون مردم عجین شده است و به این موضوع باید بیشتر توجه داشته باشیم تا از این گنج گرانبها صیانت به عمل آوریم و هنر و فرهنگ ایرانی را به دنیا و جهانیان بشناسانیم. 
احتشامی بیان کرد: ما به این توافق امیدوار هستیم، حتی اگر تحریم ها و مشکلات در هر حوزه ای به طور گام به گام نیز برداشته شود، باز هم برای ما خوب و مطلوب است و اطمینان داریم که در بخش ها و زمینه های گوناگون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... ثبات برای ما به همراه می آورد.
این نوازنده در پایان گفت: اعضای تیم دیپلماسی و فنی کشورمان با دست یابی به این توافق کار مهمی انجام دادند و بهتر است بعد از این اتفاق مهم بیشتر به هنرمندان و اهالی هنر توجه شود تا اثرات ارزشمند توافق در حوزه های مختلف هرچه سریع تر پدیدار گردد.
 
مجیدکیانی:
توافق هسته ای هنرمندان را به آینده خوشبین کرده است
 
همچنین مجید کیانی گفت: توافق هسته ای به نفع همه مردم ایران بود و این خوشحالی به هنرمندان و اهالی هنر هم سرایت کرده است، زیرا هنرمندان با خوشحالی مردم خوشحال می شوند، همچنین این دستاورد مهم و موثر سبب شده است که هنرمندان به آینده خوشبین باشند.
مجید کیانی، نوازنده سنتور درباره توافق هسته ای گفت: دستیابی به توافق هسته ای به نفع همه مردم ایران بود، البته این توافق به معنای کوتاه آمدن ما نبود، بلکه ما سر حرف های خودمان ایستادیم و نشان دادیم که مردم ایران باید بهترین ها را داشته باشند.
این نوازنده در ادامه بیان کرد: خوشحالی از پایان مذاکرات هسته ای کشورمان و گروه 1+5 به هنرمندان و اهالی هنر هم سرایت کرده است زیرا هنرمندان با خوشحالی مردم خوشحال می شوند، همچنین این موضوع سبب شده است که هنرمندان به آینده امیدوار گردند و با انگیزه بالایی به ارتقای سطح هنر و فرهنگ کشور عزیزمان اندیشیده و مدد برسانند.
کیانی افزود: در چند سال اخیر هنرمندان همانند مردم واقعا سر در گم بودند، چه این که علیرغم تلاش های خوبی که در داخل می شد، تحریم ها تاثیر مستقیمی بر زندگی همه گذاشته بود، امید و انگیزه در جامعه کمرنگ شده بود و به تعبیر دیگر می توان گفت در این چند سال میل و رغبتی بسان قبل برای فعالیت در هنر وجود نداشت، اما حالا که اقتدار ایران به جهانیان اثبات شده است و ایرانیان از توافق خرسند هستند، امیدواریم بعد از این توافق دوباره مردم به سمت هنر گرایش بیشتر پیدا کنند.
این نوازنده سنتور در ادامه تاکید کرد: در هر کشوری اگر مردم از لحاظ اقتصادی مشکلی نداشته باشند، طبیعتا بیشتر به کنسرت می روند، به نمایشگاه نقاشی می روند و... ولی زمانی که از لحاظ اقتصادی در تنگنا باشند اصلا فرصت نمی کنند به سراغ فرهنگ و هنر بروند و در صورت تداوم تحریم ها علیه کشورمان بدیهی است با وجود آن که دولت برای بی اثر ساختن تحریم ها با تمام توان فعالیت می کرد، اما بعد از مدتی شرایط سخت تر و سخت تر می شد. 
مجید کیانی خاطرنشان کرد: کشور ما از نظر سابقه فرهنگ و هنر سابقه ای درخشان و کم نظیر در جهان دارد، با باز شدن درهای روابط ایران با جهان باید تلاش کنیم این سابقه را حفظ کنیم و سعی کنیم هر روز در این حوزه پیشرفت کنیم.
 کیانی گفت: امیدواریم این توافق درهای بیشتری را به روی هنر و اهالی هنر باز کند، زیرا در این چند سال اهالی هنر و به ویژه هنر در هر حوزه ای مظلوم واقع شد و حالا زمان آن رسیده است که مسئولین بیشتر به این موضوع توجه کنند تا جبران گذشته گردد.
نوع مطلب : مهارت آموزشی، مهارت صنعتی، 
برچسب ها : توافق اثرات مثبت روانی چشمگیری بر جامعه گذاشت، توسعه فرهنگ و هنر، پسا تحریم، دوران پسا تحریم، امنیت اجتماعی، صادرات فرهنگ ایران، فرصت های فرهنگی،
لینک های مرتبط :

جمعه 27 آذر 1394 :: نویسنده : آذر مهدی زاده

http://media.jamnews.ir/medium1/1391/07/26/IMG15534717.JPG

به دنبال این تفاهم نامه میزان تأثیرگذاری بر رفاه اجتماعی و وضعیت اقتصادی مردم نیز چقدر است.

در واقع این پول هایی که قرار است آزاد شود باید به سفره مردم بیایند و هرچه امنیت اقتصادی، اجتماعی و رفاهی خانواده ها افزایش یابد به همان نسبت وضعیت روانی آنها هم بهتر می شود.ضمن اینکه هر چه رفاه اجتماعی،امنیت اجتماعی و تنگدستی در سطح جامعه گسترش یابد به تبع آن وضعیت روانی مردم هم آسیب خواهد دید.

با ایجاد شرایط کار، قاچاق، اعتیاد، طلاق و دزدی وسایرآسیب های اجتماعی نیز کاهش می یابند. برای ایجاد شرایط کار در کشور باید سرمایه ها در تولید به کار بسته شود و ما باید مسائل مان را با کشورهای دیگر حل کنیم.زیرا هر چقدر که جامعه به آرامش برسد با ورود سرمایه های خارجی بیشتر به ایران به ایجاد کار نیز کمک خواهد شد.

ما باید به تدریج نگاهمان را به نگاه نزدیک با کشورهای دیگر سوق دهیم نه نگاه فاصله ای.

در واقع رسانه ها باید آمار را از وضعیت قبل و بعد از این تفاهم منتشر کنند که آیا میزان تورم و طلاق و سایر مسائل ومشکلات کاهش یافته یا نه؟ همه این ها شاخص هایی است که از نظر یک روانشناس و روانپزشک نشان می دهد که جامعه به سلامت نزدیک شده یا نه؟

نوع مطلب : مهارت صنعتی، مهارت ارتباطی، 
برچسب ها : امنیت اجتماعی، رفاه اجتماعی، بهبود وضعیت روانی جامعه،
لینک های مرتبط :( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
درباره وبلاگ


آذر مهدی زاده
آموزگار دبستان شهید صابون پز 2آموزش و پرورش ناحیه 1 کرمانشاه
سوابق پرسش مهر
سوم کشوری مطالعه و تحقیق پرسش مهر ۸۳
سوم کشوری فیلم کوتاه پرسش مهر ۸۸
اول شهرستانی وبلاگ نویسی سال های ۹۰ تا ۹۵
اول استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۴
دوم استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۳
اول ناحیه ۱ وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۷
اول استانی وبلاگ نویسی پرسش مهر ۹۷

مدیر وبلاگ : آذر مهدی زاده
نویسندگان
نظرسنجی
کدام مهارت در آموزش و پرورش باید در اولویت باشد؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سرزمین خوبی ها

حاتم

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic